ŻYCIE NOCNE HAMBURGA CZĘŚĆ 2

Na obszarze całego miasta rozsiane są kluby i bary. Skupiska popularnych barów studenckich znajdują się przy Grindallee i Schanzenstr. Gänsemarkt (U-Bahn # 2), Rodningsanarkt (U-Bahn + 3) i Großneumarkt (S-Bahn # 1 lub # 2: Stadthausbrücke) to place z mnóstwem ulicznych kawiarni. Środowisko gejów upodobało sobie zwłaszcza okolice kościoła św. Jerzego (St. Georg), w pobliżu dworca głównego. Obszar ten nie cieszy się najlepszą reputacją, ale brak tu krzykliwych neonów, watah turystów i par, tak charakterystycznych dla Reeperbahn. Kluby z reguły zaczynają i kończą działalność późno, a te z muzyką techno i trance mogą być otwarte do południa następnego dnia. Szene, Oxmox i Prinz zamieszczają informacje o nadchodzących imprezach i wydarzeniach organizowanych przez bary i kluby, a o imprezach urządzanych z myślą o gejach i lesbijkach informuje magazyn Dorn Rosa. Sporo informacji zawiera też publikacja pt. Gay Life.

Frank und Frei, Schanzenstr. 93 (w 43 48 03). Duży bar, ulubiony przez studentów. Czynny pn.-sb. 11.00-3.00, nd. 10.00-3.00. La Paloma, na rogu Gerhardt i Friedlichste W samym sercu S. Pauli, ale ani trochę obskurny. To połączenie nocnego baru, klubu i kawiarni otworzył pewien miejscowy malarz, by zyskać trochę przestrzeni dla prac swoich przyjaciół Pomimo odrobiny pretensjonalności, panuje tu przyjazna atmosfra. Czynne 24 godz.

Cotton Club, Alter Steinweg 10 ( 34 38 78). Co wieczór (od 20.30) daje się tu szansę innemu zaspołowi dixielandowemu. Peino dymu i szczególna atmosfera pozostaje zamówić piwo i wczuć się w muzykę. Czynny pn.-sb. 8.00-24.00. Oplata za wstęp różna, zwykle 5- 10DM.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>