RATHEN, WEHLEN I HOHNSTEIN

Na wysokości Kónigstein tuż po drugiej stronie Łaby, leży kilka miejscowości, w których bierze początek wiele szlaków o różnorodnym stopniu trudności. Można wspiąć się na Lilienstein. albo z Kónigstein pojechać koleją S-Bahn w dół rzeki do Rathen. gdzie czeka na nas osobliwa formacja skalna z piaskowca Die Bastel zgrupowanie wyniosłych klifów o urzekających kształtach połączonych zbudowanym ludzką ręką mostem z piaskowca, który spina skały po obu stronach Łaby.

Przy dobrej pogodzie łatwo dojść do Wehlen, odległego od Rathen o 5 km. W obu miejscowościach skorzystać można ze schowków na bagaż (2 DM). Niewielkie, podobne do wiejskiej chaty z drewnianych bali, schronisko Jugenherberge Rathen, Auf den Halden 33 (»035024/425) usadowiło się w rezerwacie przyrody powyżej Rathen, w pobliżu skałek Bastei. (Recepcja 7.00-10.00 i 15.00-19.00. 14 DM, powyżej 26 lat 16 DM. Śniadanie wliczone w cenę.) Jeśli ktoś ma więcej czasu na spenetrowanie okolicy, w pobliskich miejscowościach jest trochę świetnych schronisk. Do Hohnstein Jugendherberge (HI), odległego od Kónigstein o 20 km dostać się można pieszo, lub koleją do miejscowości Pima, skąd jest jeszcze pół godziny autobusem (kierunek „Hohnstein”). Schronisko o 200 miejscach objęło w posiadanie zamek, wyposażony również w telewizję i wideo, a inne atrakcje to ogniska i barbecue. Niewiele jest schronisk oferujących to wszystko na raz. (Recepcja 7.00-10.00 i 15.00-22.00.13-14 DM, powyżej 26 lat 15,50-17DM.Śniadaniewliczone w cenę.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>