NOCLEGI W SAKSONII

Drezno cierpi na dotkliwy brak miejsc noclegowych, należy więc wcześniej zadbać o nocleg i nie oczekiwać, że pójdzie nam łatwo. Napływ zachodnioniemieckich ekspertów od przebudowy ekonomicznej sprawia, że w prawie wszystkich hotelach wciąż jest komplet gości. Wyjąwszy więc schroniska młodzieżowe i kempingi, pokoje prywatne są jedynym wyjściem dla uprawiających tanią turystykę. Biuro turystyczne znajdzie dla nas pokój należy liczyć się z koniecznością zapłaty 20-50 DM za jedynkę, 40-100 DM za dwójkę, plus 5 DM opłaty za znalezienie wolnego pokoju. Szkoda, że zamek przycupnięty nad brzegiem Łaby, w którym mieściło się schronisko młodzieżowe, został przemieniony na luksusowy hotel. Ach, wszystko przez kapitalizm.

Jugendherberge Dresden (Hl), Hübnerstr. 11 (w 471 06 67, fax 472 89 59). Tramwaj #5 (kierunek „Südvorstadt”) lub # 11 (kierunek „Plauen”): Nürnberger Platz, stamtąd iść dalej Nümbergerstr. i skręcić w prawo w Hübnerstr. schronisko jest na pierwszym rogu po prawej stronie. Na piechotę z Hauplbahnhof trzeba przejść dwie przecznice wzdłuż Fritz-Löffler-Str., skręcić w prawo w Reichenbach, która później przechodzi w Altenzel- ierstr., minąć mniej więcej cztery przecznice i skręcić w Hübnerstr. Schronisko posiada 73 miejsca i znajduje się w rezydencji zbudowanej przez magnata maszyn do szycia Isaaka Singera. Międzynarodowa klientela upchnięta w niedużych, ośmioosobowych pokojach. Efektowne nowoczesne, z prysznicami (z gorącą wodą). 19,50 DM, powyżej 26 lat 23 DM, w cenę wliczone jest śniadanie i obowiązkowe wynajęcie pościeli.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>