NOCLEGI W SAKSONII CZĘŚĆ 2

Jugendherberge Oberloschwitz (HI), Sierksstr. 33 ( i fax 366 72). Tramwaj # 10 (kieru- nek„Laubergast”) lub #26 (kierunek „Johannstadt”): Fetscherplatz (6 przystanków): tam przesiąść się na tramwaj # 1 (kierunek „Tolkewitz”): Schillerplatz (7 przystanków): tutaj ochłodzić się zimnym piwem w Biergarten (po drodze), potem mostem Losehwitzer przejść na drugą stronę Łaby, do Kömerplatz. Na Kömerplatz trzeba wsiąść w Schwebebahn (kolejkę wiszącą – nie mylić z Standseilbahn) do Sierkstr. (2,50 DM). Cala podróż zabiera około godziny (nie licząc czasu na piwo), ale piękne położenie jest tego warte. Recepcja czynna 16.00-20.00. Nie ma przerwy w ciągu dnia ani nie zamyka się drzwi na noc. 16 DM, powyżej 26 lat 19 DM. Śniadanie wliczone w cenę.

Jugendherberge Radebeul, Weintraubenstr.12 (ä fax 747 86). S-Bahn (z jednego z dwu dworców, kierunek „Meißen”): Radebeul-Weintraube. Skręcić w prawo po wyjściu ze stacji i iść dalej ulicą, która skręca w lewo schronisko znajduje się przy pierwszej bramie. Rozległy kompleks, nie w całości odnowiony. Nie jest tak ładnie położony jak HI Oberloschwitz, ani tak dogodnie z centrum jak HI Dresden, ale za to ma dużo miejsc noclegowych. 14 DM, powyżej 26 lat 17 DM.

Campingplatz Mockritz, Boderitzerstr. 30 ( 471 82 26). Godzina drogi autobusem (z Haupt- baknhof, kierunek „Moritzburg“ lub „Moritzburg/Radeburg”): Sonnenland. Recepcja do 22.00,10 DM od osoby, 6 DM od namiotu. Domki kempingowe z kuchenkami, 20 DM od osoby.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>