NOCLEGI W LIPSKU

Lipskie hotele zawsze nastawione były na zachodnich biznesmenów. Tania turystyka ciągle jest tutaj nowinką, i dla przybyszów o ograniczonej zasobności kieszeni nie zawsze starcza pokoi. Biuro turystyczne rezerwuje kwatery w domach prywatnych, ale nawet wtedy za jedynkę ze śniadaniem często trzeba zapłacić co najmniej 40 DM. Chociaż nie trzeba się bać, że w ogóle nie znajdzie się pokoju, schroniska młodzieżowe i kempingi są niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem. W przypadku dłuższego pobytu bardzo może się przydać Mitwohnzentrale, Rudolph-Breische- idstr. 39 ( 211 42 22). Według biura turystycznego, przygotowuje się plany otwarcia. przynajmniej jeszcze jednego schroniska młodzieżowego w centrum Lipska. Z licznych schronisk młodzieżowych położonych w okolicy, tylko Jugendherberge Grethen (HI) w Grethen ( 03437/34 49) znajduje się w jakiejś przyzwoitej odległości, możliwej do przebycia pociągiem (15 DM, powyżej 26 lat 18 DM śniadanie wliczone w cenę).

Jugendherberge Leipzig Centrum (HI), Käthe -Kollwitz-Str. 64 (47 05 30, fax 47 58 88). Tramwaj #2 (z dworca głównego, kierunek „Plagwitz”) lub tramwaj #1 (kierunek „Lausen”): Marchnerstr. (4 przystanki). Tą ulicą dochodzi się do schroniska, które znajduje się po prawej stronie. Duże, zinstytucjonalizowane schronisko z mnóstwem miejsc. Niedaleko od centrum miasta, uliczne odgłosy, dochodzące do pokoi, działają usypiająco. Recepcja 7.00-21.00 i 1430-22.00. Drzwi zamykane o 1.00.17 DM, powyżej 26 lat 21 DM. Śniadanie wliczone w cenę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>